„Zdrowo jem, więcej wiem”

Grupa „Kropelki” brała udział w 14. edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, który patronatem honorowym objęła ją Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda. Jest to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej skierowany do dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas I-III.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Realizując projekt staramy się również wzbogacać wiedzę rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonać ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Grupa „Kropelki” wzięła udział w etapie wiosennym projektu, który był poświęcony warzywom, owocom oraz wodzie. Mieliśmy do wykonania kilka zadań: „Smacznie – zdrowo – kolorowo”, „Teatrzyk warzyw i owoców”, „Woda na zdrowie!”, „Dzielimy się wiedzą: Owoce, warzywa i woda”.