EKSPERYMENTY W CZYTELNI

W kwietniu z okazji Dnia Książki „Rumianki” odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Białej Piskiej. Przedszkolaki dowiedziały się, że oprócz książek z bajkami i wierszami dla dzieci w bibliotece są książki z opisanymi eksperymentami wyjaśniającymi zasady zjawisk zachodzących w przyrodzie. Przedszkolaki na podstawie książki pt. „Guzik z mleka. Czyli fantastyczne eksperymenty dla ciekawych świata”. ” K. Zięby wykonały szereg wspaniałych doświadczeń, podczas których poszerzyły swoją wiedzę. Samodzielnie eksperymentowanie okazało się wspaniałą przygodą. Zachęcamy rodziców i dzieci do częstszego odwiedzania naszej lokalnej biblioteki i korzystania z jej zasobów, bo książka najlepszy przyjaciel człowieka.