WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA

6 października z okazji zbliżającego się Dnia Drzewa przedszkolaki z grupy „Rumianki” oraz „Kropelki” udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Drygały. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, poznanie zawodu leśnika oraz uwrażliwienie na potrzeby roślin i zwierząt z najbliższego otoczenia. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez leśnika pana Andrzeja, podczas których zdobyły informacje na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. Przedszkolaki poznały nazwy drzew znajdujących się w pobliskich lasach oraz obejrzały z bliska ich liście i owoce, mogły również usłyszeć odgłosy leśnych zwierząt, a także zobaczyć, jak wygląda las. Podsumowaniem zajęć było zasadzenie drzewka. Na koniec spotkania dzieci dostały upominki, za które serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Drygały. Pragniemy również szczególnie gorąco podziękować Państwu Makowskim oraz firmie Przewozy Pasażerskie Leszek Makowski za bezpłatny przewóz przedszkolaków do Nadleśnictwa Drygały.