Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne, bajkowe stroje. Podejmowane tego dnia zajęcia miały przypomnieć jak ważne są bajki, a najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. Były wspólne tańce oraz zabawa w teatr – naśladowanie sposobu poruszania i zachowania się wybranych bohaterów.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji zajęć i przygotowanie przebrań dla dzieci 🙂