DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 6 lutego. W naszej grupie obchodziliśmy ten dzień 9 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został rozmową z wykorzystaniem kolorowych obrazków na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. STOKROTKI doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek i omówionych podczas rozmowy zasad. Zachęcamy wszystkich rodziców do podejmowania rozmów z dziećmi, zarówno z przedszkolakami jak i tymi starszymi, na temat szanowania swojego czasu oraz przestrzegania ich przed zagrożeniami płynącymi z korzystania z sieci i gier komputerowych, z tabletów, laptopów, komórek  itp.