DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Aby zachęcić wszystkie dzieci do jedzenia zdrowych produktów 8 listopada przedszkolaki samodzielnie zrobiły kolorowe i zdrowe kanapki. Mając świadomość, że samo odżywianie się to za mało, „Rumianki” po posiłku bogatym w witaminy usprawniały swoje ciało podczas ćwiczeń gimnastycznych. W trakcie zajęć dydaktycznych przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości na temat prowadzenia zdrowego trybu życia, opowiadały z jakich produktów składa się ich lubione śniadanie, a przy okazji trenowały umiejętność dzielenia słów na sylaby i głoski. Ćwiczyły pamięć i koncentrację uwagi podczas gry „Śniadaniowe memory”, a podczas zabawy „Zamiana śniadania” ćwiczyły refleks i szybką reakcję na hasło.

Pamiętajmy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. Im lepsze śniadanie, tym najlepszy start w nowy dzień!