Dzień Jeża

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że nawet kolczaste jeże mają swoje święto i przypada ono 10 listopada. W związku z tym, Tygryski obchodziły Międzynarodowy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków.

Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta.
Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Była to również świetna okazja do uświadomienia milusińskim, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Na koniec dzieciaki wykonały pracę plastyczną – kolczastego jeża.