DZIEŃ MARCHEWKI

27 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego  – sokowirówką. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny marchewki”, rozmowy o marchewce, obejrzenie bajki edukacyjnej,  rozwiązywanie zagadek, praca plastyczna – „Wesoła marchewka”. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.