STYCZEŃ- ,,Bajka o dzielnym króliczku i potworze spod łóżka”

To bajka dla dzieci , które boją się przeróżnych potworów i straszydeł . Główny bohater bajki króliczek , gdy zapadł zmrok  bardzo bał się sam zasypiać. Fakt ten bardzo martwił babcię króliczka, którą ciągle wołał   do swojego pokoju i   mówił o „jakimś potworze”. Babcia tłumaczyła króliczkowi, że nie ma tam nikogo, ale mimo tego , nie przekonywało to króliczka.  W końcu , będąc na wycieczce w lesie  przyniósł ze sobą dwie gałęzie, które wykorzystał do zbudowania miecza. Miał on posłużyć do wypędzenia potwora, który od dawna trapił malucha. W końcu, kiedy królik zastawił pułapkę na potwora, okazało się że,  to tylko malutka, biedna myszka . To ona codziennie straszyła króliczka,  a wszystko inne,  co się wydawało malcowi , to tylko jego bujna wyobraźnia. Dzieci po wysłuchaniu bajki  i rozmowie na temat jej treści,  pokolorowały głównego bohatera i przykleili go do rolki po papierze toaletowym , dzięki czemu powstały króliczki , które ozdobiły parapet w naszej sali.