Dzień Postaci z Bajek

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni oraz pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Każde pokolenie ma swojego Żwirka z Muchomorkiem, Maję, Smerfy czy Shreka z rodziną. Ale to od nas, dorosłych, zależy, z jakiego zasobu wzorców będą czerpać nasze dzieci.

Dnia 4 listopada w naszym przedszkolu dzieci z grupy „Tygryski” obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia do przedszkola zawitały: Królewny Śnieżki, Księżniczki, Kopciuszki, Spider-Man, Minionek, Koty i wiele innych ulubionych bohaterów bajek. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, rozpoznawały postacie bajkowe za pomocą rekwizytów. Na koniec odbył się wielki bal bajkowych postaci.