Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej. Obchody tego dnia mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania edukacji przedszkolnej i szerzej – prawa dziecka do edukacji i wychowania przedszkolnego, zarówno wśród najmłodszych obywateli, jak i dorosłych.

To był wspaniały dzień dla każdego wychowanka naszego przedszkola. Tego dnia zostały zorganizowane przeróżne atrakcje, które pobudzały aktywność dzieci. Nie obyło się bez zabaw integracyjnych w kole ze śpiewem i ruchem, zabaw balonami, przypomnienia zasad z kodeksów grupowych, malowania farbami, czy zabaw w piaskownicy. Każde dziecko otrzymało medal i dyplom Superprzedszkolaka.

Dziękujemy rodzicom za trud i zaangażowanie w działania prowadzone w naszym przedszkolu.