LUTY- „ Kocica Złośnica woła : ja nie chcę mieć braciszka!”

To bajka która pomaga oswoić lęk przed odrzuceniem z powodu pojawienia się nowego członka rodziny oraz dzieci mających trudności z zaakceptowaniem młodszego rodzeństwa.  Główna bohaterka Kocica po tym , jak dowiaduje się  że będzie mieć rodzeństwo, popada w złość, robi wszystko na przekór swoim rodzicom , była nieprzyjemna  nawet dla swoich przyjaciół , co spowodowało,  że się od niej odwrócili, bo nie mogli jej znieść. Kocica zmieniła swoje zachowanie dopiero  wtedy,  kiedy poznała swojego braciszka i już na sam widok, małego czarnego kotka , po prostu się w nim zakochała . Zmieniła swoje zachowanie , przeprosiła rodziców i przyjaciół. Zrozumiała , że posiadanie rodzeństwa to super sprawa a wspólne spędzanie czasu i zabawy, to tylko malutka kropla tego wielkiego szczęścia. Dzieci wybrały jedną ilustrację do bajki, musiały ją rozciąć na kilka kawałków, ułożyć w całość, nakleić na kartce i opowiedzieć co przedstawia.