POZNAJEMY ZAWÓD WETERYNARZA

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej STOKROTKI zapoznały się ze specyfiką pracy weterynarza. Przed wizytą w gabinecie weterynaryjnym obejrzały film edukacyjny, który wyjaśnił czym zajmuje się  lekarz weterynarii. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę weterynarza i leczyć przyniesione z domu pluszowe zwierzątka.  W poniedziałek (15 kwietnia) wybraliśmy się do gabinetu weterynaryjnego, w którym pracuje dziadek Mikołaja. Pan Jerzy opowiedział dzieciom na czym polega jego praca oraz uświadomił, że zwierzęta, podobnie jak ludzie chorują i wymagają leczenia. Dzieci dowiedziały się też,  jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami domowymi, jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Spotkanie pozwoliło STOKROTKOM poznać, choć po części, tak ciekawy i zarazem odpowiedzialny zawód.