DZIEŃ MARCHEWKI

27 października 2023 r. Rumianki obchodziły Dzień Marchewki. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w „marchewkowych” zabawach m.in.: rozmawiały na temat zdrowego odżywiania, walorów smakowych i zdrowotnych marchewki oraz innych warzyw i owoców, bawiły się w przy muzyce w „Marchewka parzy”, poszukiwały ukrytych marchewek w sali, przeliczały marchewki, zbierały marchewki, układały marchewkowe obrazki oraz wypełniały sylwetę marchewki rosnącą i pachnącą farbą. Nie zabrakło również soku, gofrów, babeczek i ciasta wykonanych z marchewek oraz zdrowej marchewki do schrupania. Na koniec wszystkie dzieci uczestniczyły w „marchewkowej” sesji zdjęciowej. Ten dzień w przedszkolu był bardzo marchewkowy, kolorowy i bardzo zdrowy. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie. Szczególnie pragniemy podziękować mamie Bartka za pyszny sok, mamie Marysi za smaczne gofry i marchewkową bitą śmietanę, mamie Kornelki P. za wyśmienite ciasto oraz mamie Krzysia za apetyczne babeczki.