DZIEŃ MARCHEWKI

„Rumianki” z okazji święta marchewki utrwaliły sobie jakie bogactwo witamin i minerałów zawiera to pomarańczowe warzywo. Podczas gry na planszy marchewkowe pole kształtowały umiejętność przestrzegania jej reguł oraz doskonaliły umiejętność zgodnej współpracy i zdrowej rywalizacji. Wykorzystując marchewki przyniesione z domu dzieci poćwiczyły zmysły, umiejętności matematyczne: przeliczanie, dodawanie, określanie wielkości, układanie rytmów oraz umiejętności manualne podczas konstruowania marchewkowych cudaków. Atrakcją dnia było pieczenie marchewkowych babeczek. Dzieci doskonaliły samodzielność podczas odczytywania przepisu oraz dodawania i mieszania składników. Okazuje się, że z pozoru zwykła marchewka może wywołać wiele radości wśród kreatywnych przedszkolaków.