Dzień Świadomości Autyzmu

Od kilku lat kwiecień obchodzony jest jako Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Dzień szczególny w tym miesiącu to 2 kwietnia. Właśnie wtedy obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem rozwojowym.

Hasłem tegorocznej kampanii jest „Autyzm. 400 000„, a to dlatego, że według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 tysięcy osób z autyzmem. Tu liczby się nie kończą, bo ze spektrum żyją także rodzice, rodzeństwo i opiekunowie. Sprawia to, że osób których dotyczy autyzm jest nawet 3 mln.

Symbolami solidarności z „autystami” są min. kolor niebieski, puzzle, a także motyl. Symbole te pojawiły się w naszym przedszkolu 9 kwietnia, kiedy zorganizowaliśmy szereg działań w ramach kampanii. „Kropelki” wspólnie z koleżankami i kolegami z innych grup wzięły udział w przemarszu „niebieskiego” korowodu ulicami Białej Piskiej. Naszym celem było zwrócenie uwagi członków środowiska lokalnego na potrzeby osób autystycznych.