Dzień Jabłka

28 września obchodzony jest Dzień Jabłka. Zajęcia organizowane tego dnia mają na celu, oprócz wspólnej zabawy i integracji grupy, zachęcanie dzieci do spożywania owoców pod różnymi postaciami, a także rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych.

W czasie zajęć “Kropelki” rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak owoców. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów wykonanych z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki, zatańczyły „jabłkowy” taniec, przeliczały i układały jabłkowe puzzle. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jabłoń.

Podejmowana tematyka jest związana udziałem grupy w 14. edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” pod patronatem honorowym Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy oraz realizacją programu własnego „Zdrowie, nasz skarb”.