Wizyta w kuchni

W ramach treści programowych przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do przedszkolnej kuchni. Zajączki zawitały w przedszkolnej kuchni, aby poznać jej sekrety i zagadki. Tam powitane przez panie kucharki zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój, podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Dzieci zaciekawione skarbnicą kuchni zadawały wiele pytań, na które uzyskały ciekawe odpowiedzi. Na koniec dzieci zostały obdarowane przez panią kucharkę słodką niespodzianką.

Brak opisu.