GRUDZIEŃ- „ Sówka Kamilka”

To bajka terapeutyczna dla dzieci , które nie potrafią zrozumieć odmienności  innych osób. Głównym bohaterem bajki jest Kamil , który przyjeżdża na wakacje do dziadków. Początkowo chłopiec nie może znaleźć sobie miejsca na wsi , błąka się po okolicy i bardzo się nudzi, aż trafia na polanę,  gdzie spotyka piękną sowę. Przyciąga ona jego uwagę tak, że chłopiec przez kilka następnych dni ją odwiedza i towarzyszy jej. Bajka pokazuję historię ptaka i człowieka, którą można porównać do naszego życia, żeby zrozumieć potrzeby innych ludzi , należy ich dobrze poznać . Każdy  z nas jest inny i każdy tak samo wyjątkowy. Czasami wystarczy tylko się lepiej i poznać i wtedy łatwiej jest nam zrozumieć odmienność innych osób i ją zaakceptować. Dzieci w ramach tej bajki ułożyły w całość ilustrację sówki oraz stworzyły  dla niej wspaniałą kolekcję szyszek, naklejoną w formie obrazków.