KINO SFERYCZNE

Dzieci za pomocą cyfrowego sprzętu, nie ruszając się z miejsca, mogły przenieść się do innej przestrzeni. Seans w kinie sferycznym pozwala lepiej zrozumieć i zapamiętać przekazywaną wiedzę, poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe i przekonujące głosy lektorów.  W trakcie pokazu widzowie oglądają trójwymiarową przestrzeń, która zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Przestrzeń kosmiczna, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą realistyczne widowisko. Dzieci mają niesamowitą możliwość odczuwania wielu emocji i pogłębiania swojej wiedzy, jednocześnie wesoło spędzając czas. „Rumianki” z okazji kwietniowego Święta Ziemi obejrzały film o powstaniu naszej planety oraz destrukcyjnym wpływie zaśmiecania jej przez człowieka.