ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk obchodzonego 15 października „Rumianki” utrwaliły sobie tę umiejętność. Dzieci podczas burzy mózgów wskazywały kiedy i dlaczego myjemy ręce. Jednomyślnie stwierdziły, że powodów do mycia rąk jest bardzo wiele i wszystkie są bardzo ważne, ponieważ rączki muszą być czyste, by dzieci były zdrowe. Przedszkolaki najpierw korzystając z ilustrowanej instrukcji poćwiczyły teorię na sucho, a następnie przeszły do praktycznego działania z użyciem ciepłej wody, mydła w płynie i ręczników papierowych. Dzieci wykonały również pracę plastyczną obrazującą jak mydło i woda oczyszczają nasze ręce z wirusów i bakterii. „Rumianki” za prawidłowe mycie swoich rąk oraz wiedzę na temat higieny osobistej otrzymały medale dla Mistrza i Mistrzyni Mycia Rączek.