Sprzątanie świata – „Sprzątanie łączy ludzi!”

W dniach 15 – 17 września 2023 r. przypadał 30. finał ogólnopolskiej Akcji „Sprzątania Świata”. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych czynnie włączyły się do udziału w sprzątaniu naszej planety. Nasze działania miały na celu ukazanie dzieciom oraz ich rodzicom, jak ważna jest moc akcji „Sprzątanie świata”, która od wielu lat łączy wszystkich z naturą i ze sobą nawzajem. Dzieci wyposażone w jednorazowe rękawiczki i worki, które pozyskaliśmy z Urzędu Miasta Biała Piska, ruszyły, aby porządkować teren wokół przedszkola. Akcję poprzedziły rozmowy z dziećmi oraz zajęcia przeprowadzone na podstawie filmów edukacyjnych, ukazujących skutki degradacji środowiska przyrodniczego przez działalność człowieka. Podczas porządkowania terenu, dzieci utrwalały zasady segregacji śmieci do odpowiednich worków, a później pojemników.