NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom szacunek do polskich symboli i przywiązania do swojej Ojczyzny. Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na biało-czerwono, by świętować ten wspaniały, wyjątkowy dzień. Grupa „Pszczółki” przygotowała montaż słowno- muzyczny, który pozwolił w prosty, przystępny sposób zachęcić dzieci do rozwijania postaw patriotycznych. Na zakończenie uroczystości cała społeczność przedszkolna wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. STOKROTKI w atmosferze powagi uczciły to jakże ważne dla każdego Polaka święto.