DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Z tej okazji dzieci wcieliły się w role czytającego. Szymon czytał wiersze Brzechwy, a Filip proste czytanki dla przedszkolaków. W roli słuchaczy „Rumianki” wysłuchały książki o marzeniach dwójki przyjaciół z przedszkola oraz o ciężkiej pracy jaką wykonali, aby je zrealizować. Lili marzyła, aby zostać baletnicą, a Plaf pragną zostać piłkarzem, niestety początkowo bohaterowie nie wierzyli w siebie. Dopiero za sprawą książki, którą dostali od lekarza ortopedy zaczęli wykonywać odpowiednie ćwiczenia całego ciała i okazało się, że ich marzenia mogą się spełnić.

„Rumianki” po wysłuchaniu bajki doszły do wniosku, że mądre książki, wytrwałość w dążeniu do celu i praca nad własną sprawnością ruchową pomagają spełniać marzenia. Następnie dzieci ćwiczyły swoje ciało z wykorzystaniem balonów.

Nasza grupa w ramach akcji promującej biblioteki otrzymała prezent od Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Piskiej książkę  „Krasnal w krzywej czapce”. Dzieci dowiedziały się, że jeżeli razem z rodzicami odwiedzą bibliotekę, to taki prezent czyli książkę, również dostaną i będą miały możliwość ubiegać się o nagrodę niespodziankę (szczegóły w bibliotece). Zachęcamy do odwiedzania z dzieckiem biblioteki.

Celem dzisiejszych zajęć było rozbudzanie zainteresowania czytelnictwem wśród przedszkolaków, zachęcanie dzieci i rodziców do wypożyczania książek w bibliotece i codziennego czytania dziecku w domu oraz do aktywnego spędzania czasu na podwórku.