Dzień Ziemi

22 kwietnia 2024 roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w w międzynarodowym Dniu Ziemi przyłączając się do sprzątania okolicznych terenów zielonych. Udział w wydarzeniu organizowanym w ramach finału VII edycji akcji #SprzątamyDlaPolski skierowanym w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia ma na celu uświadomienie najmłodszym, a także członkom społeczności lokalnej konieczność wspólnego zadbania o naszą planetę. Porządkując okolicę przedszkola dzieci pokazały, jak ważna jest troska o wspólne dobro! Śmiało można stwierdzić, że nasi przedszkolacy to prawdziwi EKO-PATRIOCI! W akcji zebraliśmy 6 worków śmieci, które zostały odebrane przez lokalną firmę zajmującą się odbiorem odpadów.

Przed przystąpieniem do akcji, podczas zajęć edukacyjnych dzieci utrwalały zasady prawidłowej segregacji odpadów. Oprócz tego skorzystaliśmy z zaproszenia Nadleśnictwa Drygały, którego pracownicy w centrum naszego miasta rozdawali sadzonki drzew.

22 kwietnia 2024r. odbył się przemarsz przedszkolaków ulicami Białej Piskiej pod hasłem: „Przedszkolak maszeruje-Ziemię ratuje”. Dzieci zaopatrzone w kolorowe transparenty, balony, pragnęły zwrócić uwagę mieszkańców na konieczność dbania o naszą małą ojczyznę i otaczającą ją przyrodę.