MARZEC- „ Przygody żółwia Huberta”

To bajka dla dzieci, które boją się gryzoni. Główny bohater to żółw, który bardzo boi się gryzoni, nawet najmniejsza myszka potrafiła wzbudzić  w nim lęk. Ukrywa to przed światem, ponieważ nie chce , żeby ktoś z tego powodu, śmiał się z niego i odwracał od zabawy z nim. Dopiero wtedy, kiedy żółw znajduje się w trudnej dla niego sytuacji i pomocy udzielają mu polne myszy. Ratują mu życie przed wychłodzeniem , opiekują się nim. Główny bohater  zrozumiał, że nawet myszki mogą zostać jego przyjaciółmi, po czym  dziękuję im za opiekę i wyrusza w dalszą drogę. Ale co najważniejsze przestał się   ich bać.  Dzieci po zapoznaniu i omówieniu bajki pokolorowały żółwia oraz z rozsypanki literowej ułożyły jego imię.