Warsztaty bożonarodzeniowe

W okresie przedświątecznym staramy się zapoznawać dzieci z różnymi zwyczajami i tradycjami bożonarodzeniowymi charakterystycznymi dla naszego regionu. Organizowane przez nas zajęcia przybierają na ogół formę warsztatów, na które zapraszamy rodziców naszych podopiecznych. W bieżącym roku szkolnym odbyły się warsztaty i zajęcia otwarte, w czasie których dzieci poznawały między innymi tradycje: pieczenia i ozdabiania bożonarodzeniowych pierniczków, wykonywanie bombek i innych ozdób choinkowych oraz kart świątecznych. Zajęcia takie nie tylko wprowadzają uczestników w świąteczny nastrój, ale przede wszystkim są okazją do integracji wielopokoleniowej grup przedszkolnych z członkami środowiska lokalnego podczas wspólnych zajęć artystycznych.