Kiermasz wielkanocny

W przededniu świąt w przedszkolu odbył się „Kiermasz Wielkanocny”. Przed kiermaszem nauczycielki poszczególnych grup zorganizowały warsztaty plastyczno-techniczne, na których rodzice wraz z dziećmi wykonali różnorodne ozdoby, miedzy innymi: palmy wielkanocne, kolorowe stroiki, pisanki i inne dekoracje świąteczne. Wykonując ozdoby dzieci spędzały twórczo czas ze swoimi bliskimi, a przy okazji poznawały świąteczne tradycje i zwyczaje związane z obchodami Wielkiej Nocy, takie jak: święcenie palm i pokarmów, ozdabianie jaj, Śmigus-Dyngus. Na kiermaszu można było kupić także słodkie wypieki i inne smakołyki, przygotowane przez wychowawczynie i rodziców. Wystawione smakołyki i kolorowe, własnoręcznie wykonane ozdoby, cieszyły się dużym powodzeniem wśród rodziców oraz pracowników przedszkola.

Zebrane podczas kiermaszu pieniądze zostaną przeznaczone na organizację obchodów Dnia Dziecka w naszym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za każdą pozyskaną złotówkę.