Wielkanocne warsztaty z seniorkami

W przedszkolu podejmujemy szereg działań mających na celu poznawanie i kultywowanie tradycji ludowych charakterystycznych dla naszego regionu. W grupie „Rumianki” w połowie marca odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem pań ze Związku Emerytów  Rencistów i Inwalidów w Białej Piskiej. „Rumianki” podczas spotkania poznały techniki ozdabiania jajek na Wielkanoc oraz dowiedziały się, z jakich roślin pozyskiwano w przeszłości barwniki do pisanek. Dzieci wspólnie z seniorkami wykonały wyklejanki, które współcześnie określa się jako decoupage. Z pomocą naszych gości przedszkolacy wykonali również „Wiosenny gaik”. Ten element związany z ludowym zwyczajem witania wiosny wykorzystaliśmy 21 marca podczas przemarszu ulicami naszego miasta. Dzięki spotkaniom tego typu dzieci nie tylko wzbogacają swoją wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim rozwijają swoje umiejętności emocjonalne i społeczne, uczą się kultury osobistej, cierpliwości,  szacunku.