Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony w Polsce 8 marca ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem i ważnym tematem, szczególnie w ostatnich czasach, kiedy życie ludzi przenosi się coraz bardziej do Internetu: zdalne lekcje, zdalna praca, zakupy w sieci…

Nasze przedszkole już od wielu lat bierze udział w działaniach proponowanych przez organizatora obchodów DBI – Polskie Centrum Programu Safer Internet. W czasie prowadzonych w grupach zajęć staramy się przede wszystkim wykształcić w dzieciach umiejętność właściwego i bezpiecznego korzystania z urządzeń multimedialnych, a szczególnie z zasobów internetu.