„Hołd dla zmarłych”

Koniec października i początek listopada to doskonała pora, aby zapoznać dzieci ze zwyczajami i tradycjami związanymi z obchodzeniem dnia Wszystkich Świętych oraz Zaduszek. Jest to czas zadumy, refleksji i pamięci o osobach zmarłych oraz tych, którzy stracili swoje życie w obronie naszego kraju. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych i uczuć patriotycznych, w dniu 30.10.2023r. dzieci z grup MOTYLKI i STOKROTKI wybrały się na cmentarz parafialny w Białej Piskiej. Do podejmowanych działań zaprosiliśmy rodziców, którzy włączyli się aktywnie do akcji „Hołd dla zmarłych” i przynieśli do przedszkola znicze i lampiony. W czasie wycieczki dzieci zapaliły znicze na grobach przy okazji zrozumiały, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.