Miejsca pamięci w naszym mieście

W przededniu Święta Niepodległości dzieci z naszego przedszkola poznawały miejsca pamięci narodowej, które znajdują się w Białej Piskiej. W czasie wycieczek przedszkolacy odnajdywały symbole narodowe (wiszące w mieście biało-czerwone flagi) odwiedzili również obelisk ku czci Marszałka Józefa Piłsudskiego, który znajduje się obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Dzieci zapaliły pod obeliskiem symboliczne białe i czerwone znicze. Następnie dzieci zapaliły znicze pod pomnikiem ku czci Żołnierzy Podlaskiej Brygady Kawalerii, który znajduje się w pobliżu ratusza.

W ramach obchodów Święta Niepodległości delegacja naszego przedszkola wzięła udział w uroczystościach złożenia kwiatów pod obeliskiem ku czci Marszałka J. Piłsudskiego.