Strofy o Ojczyźnie 2023

W przededniu Święta Niepodległości w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej odbyła się już XXII edycja konkursu „Strofy o Ojczyźnie”. Przedstawiciele najstarszych grup przedszkolnych znaleźli się wśród 35 uczestników tegorocznego konkursu, który ma na celu propagowanie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu naszej gminy, rozbudzanie wrażliwości artystycznej i potrzeb intelektualnych, kultywowanie pamięci wybitnych poetów polskich oraz kształtowanie uczuć patriotycznych. Przedszkolacy z grup: „Motylki”, „Rumianki” i „Pszczółki” z pomocą wychowawczyń przygotowali wiersze o tematyce patriotycznej, które zaprezentowali w czasie przesłuchań. Występy naszych podopiecznych wywołały gromki aplauz publiczności. Gratulujemy laureatom i życzymy im dalszych sukcesów.