,,Niepodległa w obiektywie” – ogólnopolski konkurs fotograficzny

Z okazji i dla upamiętnienia obchodów Święta Niepodległości nasze przedszkole ogłosiło ogólnopolski konkurs fotograficzny pod hasłem: ,,Niepodległa w obiektywie”. Konkurs skierowany był do nauczycieli przedszkoli publicznych i niepublicznych z całej Polski.

Główne cele konkursu: kształtowanie wśród najmłodszych dzieci szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, wdrażanie do zachowania odpowiedniej postawy podczas śpiewu Hymnu Narodowego oraz innych uroczystości o charakterze patriotycznym; poszerzanie wiedzy dzieci na temat własnej ojczyzny; prezentacja ciekawych fotografii dotyczących tematyki patriotyzmu wykonanych przez nauczycieli; promowanie placówki w środowisku ogólnopolskim.

Nadesłane fotografie oceniła wyłaniając zwycięzców komisja konkursowa w składzie: Pani Jadwiga Frąckiewicz – Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej; Nauczycielki Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej: Pani Jadwiga Wojsław – Barańska; Pani Monika Murawska – Ślęzak oraz Pani Emilia Słonawska.

Oceniając nadesłane fotografie komisja kierowała się – zgodnością pomysłu na wykonanie fotografii z tematyką konkursu oraz brała pod uwagę zaangażowanie i oryginalność ujęcia tematu konkursowego przez nauczycieli.

LAUREATKI KONKURSU:

I MIEJSCE Pani Natalia Matczyszyn, Przedszkole Nr 5 Wrocławskie Krasnale, Wrocław.

II MIEJSCE Siostra Jolanta Kuligowska, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publiczne Przedszkole, Ropczyce.

III MIEJSCE Pani Małgorzata Strzelecka, Przedszkole Publiczne nr 37, Szczecin.

Wyróżnienia:

Pani Agnieszka Wanielista, Samorządowe Przedszkole, Kraków.

Pani Elżbieta Mentel, Oddział Przedszkolny przy SP w Przerośli.

Pani Aleksandra Rolik, Publiczne Przedszkole Nr 2 ,,Pod Topolą”, Świdwin.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatkom i wyróżnionym uczestniczkom konkursu! Dyplomy i nagrody laureatkom konkursu prześlemy do końca miesiąca listopada, osoby wyróżnione zgodnie z regulaminem konkursu otrzymają dyplomy przesłane drogą elektroniczną na adres meilowy wskazany w karcie zgłoszeniowej.

Konkursową wystawę fotograficzną można obejrzeć na pierwszym piętrze naszego przedszkola. Przedszkolaki już ją odwiedziły 🙂

Koordynatorki ogólnopolskiego konkursu fotograficznego w Miejskim Przedszkolu w Białej Piskiej: Marta Szablińska, Monika Rutkowska, Beata Gentek, Barbara Skrodzka, Joanna Florczyk.