WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – UNICEF

Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej po raz drugi brało udział w akcji Unicef „Wszystkie Kolory Świata”. Przedszkolny koordynator zapoznał grono pedagogiczne z informacjami dotyczącymi akcji oraz materiałami projektowymi. W przedszkolu wywieszono plakaty związane z projektem. Dzieci odbyły wycieczkę po kontynentach zapoznając się z warunkami życia w Afryce, oraz obejrzały film edukacyjny dotyczący szczepień. W tworzenie laleczek zaangażowały się trzy rodziny. Dzieci otrzymały szablon i w domu, wspólnie z członkami rodziny, wykonywały swoje prace. Każda miała swoje imię i kraj pochodzenia. Laleczki zostały zaprezentowane na Facebookowym blogu przedszkola oraz podczas wystawy w holu przedszkola, gdzie mogły być podziwiane przez dzieci i rodziców.

W ramach akcji zebrano 215 zł, które zasiliły konto UNICEF na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim małym i dużym wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję.