Święto Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem-Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzień rozpoczęliśmy od misiowych tańców. Następnie dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, dowiedziały się kilku ciekawostek z życia niedźwiedzi. Następnie odwiedził nas  nietypowy gość – Pluszowy Miś. Niestety nie mógł długo z nami zostać, ale zostawił dzieciakom list i zadania do wykonania. Przedszkolaki świetnie sobie z tym poradziły. Na koniec zrobiły piękne prace plastyczne – misie z talerzyków papierowych. Za wykonanie wszystkich zadań dzieciaki otrzymały medale przyjaciół pluszowego misia. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.