Święto Marchewki

28 października 2021 r. w naszym przedszkolu dzieci świętowały „Dzień Marchewki”.

W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w odcieniach koloru pomarańczowego. Wszystkie działania były tematycznie związane z marchewkami oraz zdrowym odżywianiem.

Na początku dzieci wesoło bawiły się  przy muzyce, tańczyły i śpiewały piosenki. Odbyła się również pogadanka na temat zdrowego odżywiania, walorów smakowych i zdrowotnych marchewki oraz innych warzyw i owoców. Każdy przedszkolak mógł skosztować bohaterkę dnia: jako chrupiącą przekąskę. Na koniec dzieciaki zrobiły pyszny soczek marchewkowo – owocowy.

Ten dzień był inny od wszystkich – pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.