ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

1 kwietnia 2022r. (piątek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki  założyły ubrania w kolorze niebieskim – kolorze nadziei. Wszystkie działania związane z obchodami tego wydarzenia miały na celu zapoznanie dzieci z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem oraz rozbudzenie tolerancji wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat.