Poszukiwania Pani Jesieni

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. Dlatego „Tygryski” korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na spacer w pobliżu ogródków działkowych w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej skarbów. W trakcie spaceru dzieci obserwowały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawały nazwy drzew, uczyły się rozpoznawać ich liście, utrwalały także nazwy warzyw i owoców oraz jesiennych kwiatów. Świat jesienią wygląda pięknie, a liście rumienią się tysiącem kolorów. Taki spacer to również doskonała lekcja przyrody. Ponadto pozwala na zacieśnienie więzi między przedszkolakami, a także daje wiele chwil radosnej zabawy. Na koniec spaceru dzieci zbierały kolorowe liście, z których następnego dnia zrobiły piękne prace plastyczne.