Dzień Kredki

W poniedziałek 22 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Tego dnia odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki słuchały opowiadania, którego bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje, tworzyły zbiory kredek według koloru i porównywały ich liczebność.
Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały kolorowanki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Kolorowe prace ozdobiły przedszkolną galerie prac.