Propozycje zabaw na 27.01.2022 r.

Propozycje zabaw na 27.01.2022 r.

„Zawody” – zabawy naśladowcze przy muzyce.

Poniżej zamieszczamy link do piosenki. Zabawa polega na tym, że dziecko tańczy swobodnie w rytm muzyki. Na hasło zmienia rodzaj ruchu: Tańcz… leciutko jak motylki/ ciężko jak smoki/ wesoło jak ptaszki/ elegancko jak księżniczki i książęta/ na paluszkach/ na piętach.

Talent, czyli co?– swobodne wypowiedzi dzieci                                                                     

Porozmawiajcie o tym, jakie talenty mogą mieć ludzie, dlaczego warto je rozpoznać, w jaki sposób można je rozwijać. Pytania angażujące myślenie: Co to są uzdolnienia/ talent? Jakie można mieć talenty? (np. językowe, matematyczne, plastyczne, ruchowe, społeczne) Po czym można poznać, że ktoś ma talent (np. plastyczny, muzyczny)? W czym jesteście świetni, wyjątkowi? Skąd to wiecie? Gdzie można rozwijać swoje talenty? W jaki sposób można rozwijać uzdolnienia plastyczne/ sportowe/ muzyczne? Czy waszym zdaniem można stracić talent? Dlaczego? Jak uważacie, czy talent można zdobyć? Dlaczego?

„Budujemy” – zabawa  konstrukcyjna.

Zabawa polega na tym, że dziecko buduje w wyznaczonym czasie jak najwyższy/ jak najdłuższy/ jak najszerszy (najgrubszy) mur z klocków. Następnie porównajcie powstałe konstrukcje: ich wysokość, długość, szerokość,stabilność.

„Nakrętki i śrubki” – zabawa doskonaląca sprawność manualną.

Zadaniem dziecka jest dobieranie do śrub lub butelki pet odpowiednich nakrętek.