ZAKŁADAMY ZIELONY KĄCIK

Wraz z nadejściem wiosny „Rumianki” założyły na parapecie zielony kącik przyrody. Dzieci przy niewielkiej pomocy przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona, cebulki i wodę. Dzięki temu już wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Przedszkolaki zapoznały się z różnymi rodzajami nasion, utrwaliły wiedzę na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie samodzielnie zasiały nasiona: rukoli, zasadziły cebulkę na szczypior oraz fasolę. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych  posiały również owies.  Zasiane nasiona wzbogaciły przedszkolny kącik przyrody, który jest całorocznym miejscem prowadzenia wielu doświadczeń i eksperymentów wzbogacających wiedzę i umiejętności dzieci, a także kształtujących opiekuńczą postawę wobec roślin i środowiska. Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki to wspaniali ogrodnicy!

Wszyscy z niecierpliwością czekamy, kiedy pojawią się zielone roślinki.