ŚWIĘTO DRZEWA

„Rumianki” z okazji zbliżającego się Święta Drzewa posadziły przed przedszkolem sadzonki, które otrzymały od Nadleśnictwa Drygały. Tym samym wzięły udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY pod patronatem pary prezydenckiej. Celem akcji jest promowanie działań na rzecz środowiska naturalnego.

Dzieci realizując kolejne zadanie z ogólnopolskiego projektu „Zabawa sztuką” zapoznały się z obrazem Gustava Klimta „Drzewo życia” i zainspirowane tym dziełem wykonały swój niemalowany obraz w piaskownicy wykorzystując materiał przyrodniczy. Rumianki wykonały również drzewo wykorzystując „magiczną” technikę frottage, dzięki której odkryły ukryte pod kartką liście. Dzieci uzyskały również kształt drzewa układając jesienne dary z lasu, pola i działki.