KODOWANIE Z ROBOTEM

W ramach obchodów Code Week „RUMIANKI” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych: „Kodowanie z robotem Photonem – zakodowane kolory” zorganizowanych przez pracowników Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Piskiej. Celem inicjatywy jest promowanie programowania i umiejętności cyfrowych wśród dzieci. Podczas zabaw z robotem przedszkolaki m.in. doskonaliły orientację kierunkową i rozwijały myślenie logiczne. Poprzez proste sterowanie Photonem, dzieci nauczyły się programować ruchy robota, poznały funkcję wydawania dźwięków, zmiany barwy czułek oraz oczu Photona. Odkryły także zasady działania czujników, które umożliwią interakcję z robotem.

Zachęcamy rodziców do zapisania swoich dzieci do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Piskiej i udziału w rywalizacji o indywidualne zajęcia z robotem Photonem. Wystarczy wypożyczyć i przeczytać dziecku 5 książek, a w nagrodę pani Justyna Zaręba bibliotekarz działu dla dzieci zorganizuje takie indywidualne zajęcia w bibliotece.