26.01.2022

ŚRODA

„Co to jest talent?” – posłuchajcie uważnie tekstu piosenki:

Porozmawiajcie o tym, jakie talenty mogą mieć ludzie, dlaczego warto je rozpoznać, w jaki sposób można je rozwijać. Pytania angażujące myślenie: Co to są uzdolnienia/ talent? Jakie można mieć talenty? (np. językowe, matematyczne, plastyczne, ruchowe, społeczne) Po czym można poznać, że ktoś ma talent (np. plastyczny, muzyczny)? W czym jesteście świetni, wyjątkowi? Skąd to wiecie? Gdzie można rozwijać swoje talenty? W jaki sposób można rozwijać uzdolnienia plastyczne/ sportowe/ muzyczne? Czy waszym zdaniem można stracić talent? Dlaczego? Jak uważacie, czy talent można zdobyć? Dlaczego? Pokażcie jaki talent macie.

Wejdźcie w poniższy link i przejdźcie do stron 62- 63. Przyjrzyjcie się zdjęciom i obrazom. Jakie talenty są tu zaprezentowane?

https://flipbook.nowaera.pl/dokumenty/Flipbook/Ciekawa-zabawa-szesciolatki-ksiazka[pr_2021]/

Taniec – zabawa ruchowa, możecie naśladować ruchy prezentowane na filmie lub sami wymyślcie ruchy do tej piosenki

Wejdźcie w poniższy link i przejdźcie do stron 72–73. Przyjrzyjcie się ilustracji. Dorosły czyta zagadki, odpowiada na nie dziecko. Czy to są ważne społecznie zawody? Jak myślicie jakie talenty mają osoby pracujące w tych zawodach?

https://flipbook.nowaera.pl/dokumenty/Flipbook/Ciekawa-zabawa-szesciolatki-ksiazka[pr_2021]/

Zabawa słowna w szukanie rymów: dorosły daje piłkę dziecku, które podaje dowolne słowo i przekazuje piłkę dorosłemu. Zadaniem dorosłego jest podanie słowa rymującego się ze słowem dziecka. Potem to samo robi dziecko, aż powstanie ciąg rymujących się słów.