DZIEŃ KROPKI

„Rumianki” uczciły Międzynarodowy Dzień Kropki na kilka sposobów. Poznały historię bohaterki książki „Kropka” Petera H. Reynoldsa, która nie wierzyła we własne umiejętności plastyczne, do czasu, aż zaczęła malować kropki. Opowiadanie o Vashti  uświadomiło przedszkolakom,  że każdy z nas może pokonać własne słabości i uwierzyć w siebie tak jak bohaterka książki. Dzieci samodzielnie wykonały kropeczkową kredkę wyzwalającą talenty i uzdolnienia. Podczas gry Twister dzieci wyginały śmiało ciało na kropkowej macie. W kolejnym działaniu „Rumianki” rozwijały myślenie logiczne w trakcie układania kolorowych kropek na planszy sudoku. Następnie zapoznały się z aborygeńską sztuką malowania kropkami i zainspirowane tymi dziełami wykonały kropkowe mandale. Podczas zabawy w kropkowych detektywów, dzieci pracowały w dwuosobowych zespołach, szukały i przeliczały kropki w książkach. Nie obyło się również bez kropkowego małego „co nieco”.