Kodujemy

Niemal wszyscy korzystamy codziennie z komputera, Internetu, telefonów, tabletów. W szkołach dzieci uczą się obsługi komputera na zajęciach informatycznych, a w pracy komputer stał się nieodłącznym sprzętem. Technologia idąc cały czas do przodu spowodowała, że powstały nowe metody nauczania. Jedną z nich jest kodowanie, czyli zabawy, które przygotowują dziecko do nauki programowania. Stosując tę metodę pozwalamy dziecku na eksperymentowanie, doświadczanie, działanie. Kodowanie uczy między innymi  logicznego i twórczego myślenia, obserwacji i dedukcji, planowania, współpracy, samodzielności, analizowania.

„Kropelki” rozpoczęły zabawy z kodowaniem, do których nie potrzeba komputera. Kody przygotowane dla dzieci oprócz liczb miały formę znaków, symboli, figur geometrycznych czy nut.