Kodowanie z robotem

W ramach obchodów Code Week “Kropelki” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych: “Kodowanie z robotem Photonem – zakodowane kolory” zorganizowanych przez pracowników Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Piskiej. Inicjatywa ma na celu promowanie programowania i umiejętności cyfrowych wśród dzieci. Podczas zabaw z robotem przedszkolaki doskonaliły orientację kierunkową i rozwijały myślenie logiczne. Poprzez proste sterowanie Photonem, „Kropelki” nauczyły się programować ruchy robota, poznały funkcję wydawania dźwięków, zmiany barwy czułek oraz oczu Photona. Odkryły także zasady działania czujników, które umożliwiały interakcję z robotem.

Zachęcamy Rodziców do skorzystania z bogatej oferty Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Piskiej. Wystarczy udać się do biblioteki, wypożyczyć i przeczytać dziecku 5 książek, a w nagrodę pani Justyna Zaręba – bibliotekarz działu dla dzieci, zorganizuje indywidualne zajęcia z robotem Photon.