SPRZĄTAMY ŚWIAT

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

W tym roku również dzieci z grupy Krasnale przyłączyły się do akcji, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań proekologicznych. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki ruszyły na pobliski plac zabaw, aby uporządkować tamtejszy trawnik.