“Zdrowo jem, więcej wiem!”

Grupa “Kropelki” wzięła udział w XI edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, objętego honorowym patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornahauser-Dudy.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem projektu jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Podczas realizacji projektu staramy się również kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonujemy ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Projekt jest skierowany do przedszkolaków z “zerówek”, jednak z doświadczenia wiemy, że postawy sprzyjające zdrowiu warto zacząć kształtować od najmłodszych lat, zgodnie z przysłowiem: “Czym skorupka za młodu nasiąknie… tym na starość trąci” 🙂