14.04.2021 r. – ŚRODA

14.04.2021 ŚRODA

„Owoce i warzywa – z nich radość i siła!” – zabawa dydaktyczna. Przygotujcie wszystkie owoce i warzywa jakie macie dostępne w domu. Poroście dzieci, aby nazwały je i ułożyły osobno owoce i osobno warzywa. Następnie możecie poprosić dzieci, aby spróbowały wybranych owoców i warzyw.

„Sałatka owocowa” – zajęcia  kulinarne.  Zachęcamy Was do wykonania wspólnie sałatki owocowej według Waszego pomysłu z ulubionych i dostępnych owoców, jakie posiadacie w domu. Przed jej wykonaniem porozmawiajcie ze Słoneczkami na temat etapów jej wykonania  (umycie rąk,  włożenie strojów ochronnych, podział zadań, mycie owoców, obieranie owoców oraz krojenie owoców z pomocą osoby dorosłej, wymieszanie sałatki). Życzymy smacznego.

„Zabawy i ćwiczenia ze Świeżakami” – zabawa ruchowa. W ramach zajęć gimnastycznych proponujemy Słoneczkom ćwiczenia zamieszczone w poniższym linku. https://www.youtube.com/watch?v=Vq4LxW6QX7I

„Sałatka owocowa” – zabawa pantomimiczna. Zabawa polega na pokazywaniu przez dzieci pokazują ruchem kolejne etapy przygotowania sałatki:

  • krojenie – pionowe ruchy rąk
  • obieranie – ruchy palców
  • ścieranie na tarce – podskoki z rękami do góry.

„Po linii” – zabawa matematyczna. Zabawa polega tym, że Rodzić rysuje na kartce trzy kreski różnej długości. Dzieci układają na nich fasolki. Po wypełnieniu na całej długości przeliczają ich liczbę na każdej kresce.